Joukkuetilastot

Mestarit kautta aikojen, PUS ensimmäinen mestari

Mitalijoukkueet kautta-aikojen

Naisten ja nuorten mestarit

Naisten mitalijoukkueet kautta-aikojen

Kaikki mestarit maratontaulukko

Maratontaulukko, SM sarja/bandyliiga

 

Mestarit kautta aikojen

Cup-kilpailu
1908 PUS – HIFK 8-3 Urheilulehti 1908
1909 PUS – HIFK 6-4
1910 HIFK – PUS 12-4
1911 HIFK – Viip.IFK 15-7
1912 HIFK – Viip.SLU 10-3
1913 HIFK – VBJS 4-3
1914 VBJS – HIFK 6-4
1915 VBJS – HIFK 8-2
1916 VBJS – HIFK 8-3
1917 VBJS – KIF 11-2
1918 Ei pelattu
1919 VBJS – HIFK 11-2
1920 VBJS – HPS 8-3
1921 HJK – VBJS 5-2
1922 Sudet – KIF 3-1
1923 HJK – Sudet 4-1
1924 HJK – Sudet 4-1
1925 Sudet – HJK 9-2
1926 Sudet – HJK 2-1
1927 Sudet – HJK 6-2
1928 HJK – Sudet 4-3
1929 Sudet – HIFK 5-0
1930 Sudet – KIF 4-2

Yksinkertainen sarja pist.
1931 ViPS 10
1932 Sudet 7
1933 Sudet 9
1934 HIFK 7
1935 HIFK 7
1936 ViPS 12

Lohkovoittajien sarja
Suomen Palloliiton ja Työväen Urheiluliiton mestarit pelasivat vuosina 1947-1953 ottelun suomen mestaruudesta. Vuosina 1954 ja 1955 ottelua ei pelattu ja vuodesta 1956 alkaen TUL:n jääpalloseurat pelasivat yhteisessä sarjassa.

1937 HJK
1938 HIFK
1939 HIFK
1940 Ei pelattu
1941 HIFK
1942 Ei pelattu
1943 WP 35 (cup)
1944 HIFK
1945 WP
1946 WP 35
1947 WP 35 (WP 35 Porin Pallo-Toverit 9-0)
1948 WP 35 (WP 35 – Turun Pyrkivä 6-0)
1949 LUM (LUM – Turun Pyrkivät 3-2)
1950 WP 35 (WP 35 – Turun Pyrkivä 8-1)
1951 Veiterä (Veiterä – Turun Pyrkivä 4-2)
1952 WP 35 (WP 35 – Turun Pyrkivä 1-0)
1953 OPS (OPS – Oulun TyöväenP 4-0)

Yksinkertainen sarja pist.
1953 OPS 16
1954 WP 35 13
1955 Veiterä 16
1956 OPS 20
1957 Veiterä 17
1958 KUV 16
1959 KUV 17
1960 OPS 15
1961 OPS 15
1962 OPS 16
1963 OPS 13
1964 OPS 13

Lohkovoittajat
1965 WP 35 – HIFK 5-1

Yksinkertainen sarja
1966 WP 35 19
1967 WP 35 18
1968 MP 14
1969 Vastus 15

Kaksinkertainen sarja
1970 OLS 30
1971 WP 35 25
1972 Vastus 31
1973 Vastus 23
1974 Vastus 26
1975 OLS 25
1976 OLS 30

Kaksinkertainen sarja + play off
1977 OLS
1978 HIFK
1979 OLS
1980 Veiterä
1981 Akilles
1982 OLS
1983 OLS
1984 OLS
1985 Akilles
1986 OLS
1987 HIFK
1988 HIFK
1989 Botnia
1990 OLS
1991 OLS
1992 Botnia
1993 WP 35
1994 WP 35
1995 WP 35
1996 WP 35

Yksinkertainen Bandyliiga + Kaksinkertainen Valioliiga + play off-ottelut

1997 Botnia
1998 HIFK

Kaksinkertainen sarja + play off

1999 Narukerä
2000 ToPV
2001 OLS
2002 ToPV
2003 OLS
2004 ToPV
2005 ToPV
2006 ToPV
2007 ToPV
2008 OLS

Yksinkertainen Bandyliiga + Kaksinkertainen Valioliiga + play off-ottelut

2009 OLS
2010 HIFK

Kaksinkertainen sarja + play off

2011 HIFK
2012 Kampparit
2013 HIFK

 

Kaksinkertainen Bandyliiga + paikallisottelut p play off-ottelut

 

2014 OLS
2015 Kampparit
2016 Botnia
2017 Veiterä
2018 Veiterä

 

HIFK:lla eniten mestaruuksia

17 IFK Helsingfors
16 Warkauden Pallo 35
16 Oulun Luistinseura
14 Sudet Viipuri
7 Oulun Palloseura
6 Tornion Pallo-Veikot
6 Lappeenrannan Veiterä
5 Helsingin Jalkapalloklubi,
4 Veitsiluodon Vastus
4 Botnia, Helsinki
2 Borgå Akilles, Porvoo
2 Polyteknikkojen Urheiluseura, Hki
2 Käpylän Urheilu-Veikot,Helsinki
2 Mikkelin Kampparit
2 Viipurin Palloseura
1 Mikkelin Palloilijat
1 LUM, Lappeenranta
1 Narukerä

Mitalijoukkueet kautta aikojen

Nuorten ja naisten mestarit

P21 (A-NUORET)
1943 Warkauden Pallo 35
1944 Vaasan IFK
1945 Helsingin Palloseura
1946 Vaasan IFK
1947 Oulun Palloseura
1948 Käpylän Urheilu-Veikot
1949 Warkauden Pallo 35
1950 Käpylän Urheilu-Veikot
1951 Oulun Pallo-Pojat
1952 Oulun Palloseura
1953 Oulun Palloseura
1954 Mikkelin Palloilijat
1955 Lappeenrannan Veiterä
1956 Lappeenrannan Veiterä
1957 Lappeenrannan Veiterä
1958 Lappeenrannan Pallo-Toverit
1959 Käpylän Urheilu-Veikot
1960 Oulun Palloseura
1961 Lappeenrannan Veiterä
1962 Varkauden Pallo-Pojat
1963 Mikkelin Palloilijat
1964 Oulun Luistinseura
1965 Oulun Palloseura
1966 Warkauden Pallo 35
1967 Oulun Palloseura
1968 Varkauden Työväen Palloilijat
1969 Warkauden Pallo 35
1970 Oulun Palloseura
1971 Oulun Luistinseura
1972 Oulun Tarmo
1973 Oulun Tarmo
1974 Veitsiluodon Vastus
1975 Oulun Palloseura
1976 Veitsiluodon Vastus
1977 Oulun Palloseura
1978 Kemin Palloseura
1979 Oulun Palloseura
1980 Oulun Luistinseura
1981 Veitsiluodon Vastus
1982 Rovaniemen Palloseura
1983 Warkauden Pallo 35
1984 Oulun Palloseura
1985 Oulun Palloseura
1986 Oulun Palloseura
1987 Oulun Luistinseura
1988 Helsingin IFK
1989 Länsi-Rajan Konkarit
1990 Länsi-Rajan Konkarit
1991 Porin Narukerä
1992 Porin Narukerä
1993 Warkauden Pallo 35
1994 Warkauden Pallo 35
1995 Oulun Luistinseura
1996 Porin Narukerä
1997 Porin Narukerä
1998 Tornion Pallo-Veikot
1999 Lappeenrannan Veiterä
2000 ei pelattu
2001 Porin Narukerä
2002 Tornion Pallo-Veikot
2003 Tornion Pallo-Veikot
2004 Tornion Pallo-Veikot
2005 Tornion Pallo-Veikot
2006 Oulun Palloseura
2007 Botnia-69, Helsinki
2008 Botnia-69, Helsinki
2009 JPS, Jyväskylä
2010 Botnia/Vesta, Helsinki
2011 Lappeenrannan Veiterä
2012 Botnia-69, Helsinki
2013 Botnia-69, Helsinki
2014 Botnia-69, Helsinki
2015 Botnia-69, Helsinki
2016 Botnia-69, Helsinki
2017 Botnia-69, Helsinki
2018 JPS, Jyväskylä

 

P17 (B-NUORET)
1971 Oulun Tarmo
1972 Pallokerho-35
1973 Oulun Palloseura
1974 Veitsiluodon Vastus
1975 Veitsiluodon Vastus
1976 Veitsiluodon Vastus
1977 Kemin Palloseura
1978 Tornion Palloseura
1979 Veitsiluodon Vastus
1980 Rovaniemen Palloseura
1981 Rovaniemen Palloseura
1982 Tornion Palloveikot
1983 Warkauden Pallo 35
1984 Warkauden Pallo 35
1985 Warkauden Pallo 35
1986 Kampparit, Mikkeli
1987 Kampparit, Mikkeli
1988 Länsi-Rajan Konkarit
1989 Jyväskylän Seudun Palloseura
1990 Veitsiluodon Vastus
1991 Oulun Luistinseura
1992 Mikkelin Kampparit
1993 Porvoon Akilles
1994 Mikkelin Kampparit
1995 Porin Narukerä
1996 Porin Narukerä
1997 Lappeenrannan Veiterä
1998 Lappeenrannan Veiterä
1999 Oulun Luistinseura
2000 Tornion Pallo-Veikot
2001 Porin Narukerä
2002 Porin Narukerä
2003 Mikkelin Kampparit
2004 OLS/OPS
2005 Veitsiluodon Vastus
2006 Veitsiluodon Vastus
2007 Lappeenrannan Veiterä
2008 Botnia-69, Helsinki
2009 Botnia/Vesta, Helsinki
2010 Kulosaaren Vesta, Helsinki
2011 J-kylän Seudun Pallos.
2012 Mikkelin Kampparit
2013 Botnia-69, Helsinki
2014 JPS-juniorit
2015 JPS-juniorit
2016 Veiterä/PaSa
2017 Mikkelin Kampparit
2018 Mikkelin Kampparit
P15 (C-NUORET)
1971 Warkauden Pallo 35
1972 Oulun Palloseura
1973 Oulun Palloseura
1974 Veitsiluodon Vastus
1975 Veitsiluodon Vastus
1976 Mikkelin Palloilijat
1977 Tornion Palloveikot
1978 Oulun Luistinseura
1979 Rovaniemen Palloseura
1980 Veitsiluodon Vastus
1981 Oulun Palloseura
1982 Warkauden Pallo 35
1983 Oulun Luistinseura
1984 Kampparit, Mikkeli
1985 Helsingin IFK
1986 Helsingin IFK
1987 Helsingin IFK
1988 Espoon Jääklubi
1989 Kampparit, Mikkeli
1990 Kampparit, Mikkeli
1991 Oulun Luistinseura
1992 Oulun Luistinseura
1993 Porvoon Akilles
1994 Porin Narukerä
1995 Lappeenrannan Veiterä
1996 Lappeenrannan Veiterä
1997 Oulun Luistinseura
1998 Lappeenrannan Veiterä
1999 Imatran PaSa Bandy
2000 Lappeenrannan Veiterä
2001 Tornion Pallo-Veikot
2002 Helsingin IFK
2003 Veitsiluodon Vastus
2004 Veitsiluodon Vastus
2005 Lappeenrannan Veiterä
2006 Helsingin IFK
2007 Lappeenrannan Veiterä
2008 Botnia-69, Helsinki
2009 Porin Narukerä
2010 Botnia-69, Helsinki
2011 Botnia-69, Helsinki
2012 Oulun Luistinseura
2013 J-kylän Seudun Pallos.
2014 JPS-juniorit
2015 PaSa Bandy, Imatra
2016 Helsingin IFK
2017 Mikkelin Kampparit
2018 Mikkelin Kampparit
P13 (D-NUORET)
1974 Veitsiluodon Vastus
1975 Veitsiluodon Vastus
1976 Rovaniemen Palloseura
1977 Rovaniemen Palloseura
1978 Tornion Palloveikot
1979 Oulun Pallo-Pojat
1980 Warkauden Pallo 35
1981 Warkauden Pallo 35
1982 IF Vesta, Helsinki
1983 Botnia-69, Helsinki
1984 Länsi-Rajan Konkarit
1985 Kampparit, Mikkeli
1986 Espoon Jääklubi
1987 Helsingin IFK
1988 Keminmaan Pallo
1989 Oulun Luistinseura
1990 Oulun Luistinseura
1991 Porvoon Akilles
1992 Botnia-69, Helsinki
1993 Veitsiluodon Vastus
1994 Lappeenrannan Veiterä
1995 Botnia-69, Helsinki
1996 Lappeenrannan Veiterä
1997 Tornion Pallo-Veikot
1998 FC 88, Kemi
1999 Tornion Pallo-Veikot
2000 Tornion Pallo-Veikot
2001 Mikkelin Kampparit
2002 Helsingin IFK
2003 Lappeenrannan Veiterä
2004 Helsingin IFK
2005 Botnia-69, Helsinki
2006 Oulun Luistinseura
2007 Porin Narukerä
2008 Botnia-69, Helsinki
2009 Imatran Pasa Bandy
2010 Mikkelin Kampparit
2011  Botnia-69, Helsinki
2012 Botnia-69, Helsinki
2013 Imatran Pasa Bandy
2014 Helsingin IFK
2015 Mikkelin Kampparit
2016 Botnia-69, Helsinki
2017 JPS-juniorit, Jyväskylä
2018 Helsingin IFK
P11 (E-NUORET)
1969 Warkauden Pallo 35
1970 Oulun Palloseura
1971 Warkauden Pallo 35
1972 Veitsiluodon Vastus
1973 Oulun Palloseura
1974 Veitsiluodon Vastus
1975 Karakallion Pallo
1976 Oulun Palloseura
1977 Veitsiluodon Vastus
1978 Oulun Palloseura
1979 Tornion Palloveikot
1980 Warkauden Pallo 35
1981 Veitsiluodon Vastus
1982 Karakallion Pallo
1983 Helsingin IFK
1984 Helsingin IFK
1985 Länsi-Rajan Konkarit
1986 Porin Narukerä
1987 Espoon Jääklubi
1988 Oulun Luistinseura
1989 Rovaniemen Palloseura
1990 Porvoon Akilles
1991 Botnia-69, Helsinki
1992 Lappeenrannan Veiterä
1993 Helsingin IFK
1994 Botnia-69, Helsinki
1995 Botnia-69, Helsinki
1996 Botnia-69, Helsinki
1997 Porvoon Akilles
1998 Mikkelin Kampparit
1999 Helsingin IFK
2000 Lappeenrannan Veiterä
2001 Mikkelin Kampparit
2002 Helsingin IFK
2003 Botnia-69, Helsinki
2004 IF Vesta
2005 Oulun Palloseura
2006 Botnia-69, Helsinki
2007 Botnia-69, Helsinki
2008 Imatran Pasa Bandy
2009 Tornioin Pallo-Veikot
2010 Botnia-69, Helsinki
2011 Botnia-69, Helsinki
2012 Helsingin IFK
2013 Kulosaaren Vesta, Helsinki
2014 Botnia-69, Helsinki
2015 JPS-juniorit
2016 Helsingin IFK
2017 Kulosaaren Vesta
2018 Mikkelin Kampparit
NAISET
1979 Veitsiluodon Vastus
1980 Veitsiluodon Vastus
1981 Lauttasaaren Pyrintö
1982 Oulun Luistinseura
1983 Oulun Luistinseura
1984 Lauttasaaren Pyrintö
1985 Jyväskylän Seudun Palloseura
1986 Helsingin IFK
1987 Helsingin IFK
1988 Oulun Luistinseura
1989 Jyväskylän Seudun Palloseura
1990 Jyväskylän Seudun Palloseura
1991 Jyväskylän Seudun Palloseura
1992 Jyväskylän Seudun Palloseura
2006 Botnia-69, Helsinki
2007 Botnia-69, Helsinki
2008 Botnia-69, Helsinki
2009 Botnia-69, Helsinki
2010 Tornion Pallo-Veikot
2011 Helsingin IFK
2012 Lappeenrannan Veiterä
2013 Veitsiluodon Vastus
2014 Wiipurin Sudet
2015 Wiipurin Sudet
2016 Wiipurin sudet
2017 Wiipurin Sudet
2018 Wiipurin Sudet

 

 

Jääpallon naisten SM mitalijoukkueet kautta aikojen
1979 Veitsiluodon Vastus Jäähonka Oulun Luistinseura
1980 Veitsiluodon Vastus Lauttasaaren Pyrintö Oulun Luistinseura
1981 Lauttasaaren Pyrintö Veitsiluodon Vastus Oulun Luistinseura
1982 Oulun Luistinseura Lauttasaaren Pyrintö Veitsiluodon Vastus
1983 Oulun Luistinseura Veitsiluodon Vastus Jyväskylän Seudun Palloseura
1984 Lauttasaaren Pyrintö Veitsiluodon Vastus Oulun Luistinseura
1985 Jyväskylän Seudun Palloseura Veitsiluodon Vastus Botnia-69
1986 IFK Helsingfors Oulun Luistinseura Jyväskylän Seudun Palloseura
1987 IFK Helsingfors Oulun Luistinseura Jyväskylän Seudun Palloseura
1988 Oulun Luistinseura IFK Helsingfors Jyväskylän Seudun Palloseura
1989 Jyväskylän Seudun Palloseura Oulun Luistinseura IFK Helsingfors
1990 Jyväskylän Seudun Palloseura Oulun Luistinseura IFK Helsingfors
1991 Jyväskylän Seudun Palloseura Oulun Luistinseura Veitsiluodon Vastus
1992 Jyväskylän Seudun Palloseura Veitsiluodon Vastus Oulun Luistinseura
1993-2005 ei pelattu SM sarjaa
2006 Botnia-69 IFK Helsingfors Mikkelin Kampparit
2007 Botnia-69 Veitsiluodon Vastus Lappeenrannan Veiterä
2008 Botnia-69 Lappeenrannan Veiterä Tornion Palloveikot
2009 Botnia-69 Tornion Palloveikot Lappeenrannan Veiterä
2010 Tornion Palloveikot IFK Helsingfors Veitsiluodon Vastus
2011 IFK Helsingfors Oulun Luistinseura Lappeenrannan Veiterä
2012 Lappeenrannan Veiterä IFK Helsingfors Veitsiluodon Vastus
2013 Veitsiluodon Vastus Lappeenrannan Veiterä WP 35
2014 Wiipurin Sudet Botnia-69 Veitsiluodon Vastus
2015 Wiipurin Sudet Mikkelin Kampparit IFK Helsingfors
2016 Wiipurin Sudet Veitsiluodon Vastus Mikkelin Kampparit
2017 Wiipurin Sudet Porvoon Akilles Mikkelin Kampparit

Tytöt 17-v.
2007 Veitsiluodon Vastus
2008 Botnia-69, Helsinki
2009 Botnia-69, Helsinki
2010 Helsingin IFK
2012 Lappeenrannan Veiterä

Tytöt 15-v.
2005 Lappeenrannan Veiterä
2006 Botnia-69, Helsinki
2010 Lappeenrannan Veiterä
2011 Warkauden Pallo 35
2012 Lappeenrannan Veiterä

Tytöt 12-v.
2007 Lappeenrannan Veiterä
2008 Lappeenrannan Veiterä
2009 Lappeenrannan Veiterä

 

Kaikki mestarit maratontaulukko

Botnia jatkaa kärjessä
M N P21 P17 P15 P13 P11 T17 T15
Botnia 4 4 9 (1 yht) 3 (1 yht) 3 8 10 2 1 = 44
HIFK 17 3 1 6 5 7 = 40
OLS 16 3 5 3 6 3 3 = 39
Veiterä 6 1 6 4 (1 yht) 6 3 2 1 3+3 = 35
WP 35 16 7 3 2 2 3 1 = 34
Vastus 4 3 3 7 5 3 4 = 29
OPS 7 14 2 3 2 = 28
ToPV 6 1 5 3 2 4 2 = 23
Kampparit 2 7 5 4 3 = 21
Sudet 14 4 = 18
Narukerä 1 6 3 2 1 1 = 14
JPS 5 1 4 2 1 1 = 14
Akilles 2 1 1 1 2 = 7
RoPS 1 2 1 2 1 = 7
PaSa 1 (1 yht) 2 2 1 = 6
Vesta 1 (1 yht) 1 (1 yht) 1 1 2 = 6
HJK 5 = 5
KUV 2 3 = 5
LRK 2 1 1 1 = 5
MP 1 2 1 = 5
O. Tarmo 2 1 = 3
EJK 1 1 1 = 3
PUS 2 = 2
ViPS 2 = 2
VIFK 2 = 2
KePS 1 1 = 2
OPP 1 1 = 2
LaPy 2 = 2
KaPa 2 = 2
LUM Lappeenranta 1 = 1
HPS 1 = 1
LarPT 1 = 1
VarPP 1 = 1
VarTP 1 = 1
PK-35 1 = 1
FC 88, Kemi 1 = 1
KemPa 1 = 1

 

 

      Maratontaulukko, OLS jatkaa kärjessä

 1. OLS, Oulu 72 1107 691 107 319 6209-3774 1489
 2. HIFK, Helsinki 76 1123 642 109 362 5255-3711 1393
 3. WP 35, Varkaus 77 1147 570 108 469 5072-4568 1248
4. Veiterä, Lappeenranta 61 931 440 79 414 4422-4309 959
5. Akilles, Porvoo 65 978 422 109 457 4058-4695 953
6. OPS, Oulu 66 948 402 100 446 3604-3815 904
 7. Vastus, Kemi 53 846 392 95 369 3581-3587 879
 8. Botnia, Helsinki 40 766 336 83 337 3502-3488 755
 9. Narukerä, Pori 28 576 286 57 243 2876-2566 599
10. Kampparit, Mikkeli 29 538 236 47 274 2127-2470 494
11. ToPV, Tornio 23 487 214 25 183 2921-2346 453
12. JPS, Jyväskylä 31 605 207 53 356 2247-3120 444
13. KUV, Helsinki 18 172 86 22 64 660-  518 194
14. MP, Mikkeli 23 233 85 16 132 777-  942 186
15. VIFK, Vaasa 23 172 71 18 83 497-  542 160
16. HJK, Helsinki 21 130 46 22 62 326-  383 114
17. LaPa, Lappeenranta 11 127 44 19 64 373-  496 107
18. Sudet, Viipuri 16 84 38 18 28 247-  205 94
19. Vii Ilves, Viipuri
IlvesKissat, Tampere 11 63 30 10 23 216-  155 70
20. YVPS, Imatra 10 58 28 10 20 150-  153 66
21. Viipurin Reipas, Lahti 10 83 27 11 45 219-  305 65
22. ViPS, Viipuri 9 45 27 8 10 132-    90 62
23. Vesta , Helsinki 4 94 26 6 62 366-  533 58
24. LUM, Lappeenranta 7 44 24 6 14 138-  117 54
25. VPS, Vaasa 18 67 19 12 36 152-  261 50
26. PaSa Bandy, Imatra 8 162 20 10 132 460-1295 50
27. Hukat, Helsinki 6 35 22 2 11 145-    74 46
28. OTP, Oulu 7 67 17 12 38 157-  260 46
29. SePS, Seinäjoki 7 60 18 8 34 172-  198 44
30. JMP, Joensuu 8 62 18 7 37 150-  394 43
31. JoPS, Joensuu 6 32 11 7 14 56-    89 29
32. KIF, Helsinki 10 53 10 9 34 103-  222 29
33. KemPa, Keminmaa 4 72 12 3 57 199-  473 27
34. RoPS, Rovaniemi 3 54 10 5 39 129-  309 25
35. V-67, Vaasa 2 27 12 0 15 90-  113 24
36. KUP, Kouvola 4 34 8 4 22 77-  165 20
37. SaFa, Porvoo 2 36 8 3 25 75-  145 19
38. LRK, Tornio 1 18 8 2 8 65-72 18
38. Kärpät, Pori 5 28 7 4 17 63-    90 18
39. HPS, Helsinki 8 45 7 4 34 85-  183 18
40. Tarmo, Oulu 5 58 5 7 46 93-  278 17
41. OPP, Oulu 3 21 6 0 15 36-    79 12
42. VPP, Varkaus 5 38 3 4 31 68-  248 10
43. SaPKo, Savonlinna 3 14 2 3 9 25-    41 7
44. K-Pojat, Tampere 1 7 2 0 5 10-    28 4
45. Viipurin Toverit, Helsinki 1 4 1 1 2 14-    13 3
46. VaPa, Vaajakoski 1 7 1 1 5 10-    28 3
47. KPT, Kuopio 2 8 1 1 6 9-    28 3
48. Jukolan Pojat, Helsinki 2 10 1 1 8 11-    35 3
49. RU-38, Pori 1 7 1 1 5 11-    45 3
50. LrPT, Lappeenranta 2 18 0 3 15 34-    95 3
51. KePS, Kemi 1 18 1 1 16 34-  125 3
52. Iirot, Rauma 2 13 0 2 11 12-    53 2
53. PIF, Parainen 2 11 0 2 9 13-    68 2
54. VPV, Vaasa 1 4 0 1 3 6-    13 1
55. VarTP, Varkaus 2 15 0 1 14 30-    73 1
56. TuPy, Turku 1 4 0 0 4 6-    21 0
57. TPS, Turku 1 5 0 0 5 7-    28 0
58. HPK, Hämeenlinna 1 4 0 0 4 11-  40 0
59. Into Pietarsaari 1 4 0 0 4 0  –   55 0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osta lisenssi

Veikkauksen pelit

Pitkävedossa 18.11.2018

Kampparit – JPS, kohde sulkeutuu klo 12.58
 

Yhteistyökumppanit

outsource
outsource
outsource
pocal
pocal
pocal
vikingline
vikingline
vikingline
jtk
jtk

Bandy in Finland

Bandyn i Finland